Skip to content


W I T A M Y

Polsko Amerykańskie Centrum Liturgiczne w Orchard Lake powstało w 1969 roku, gdy po Soborze Watykańskim II do liturgii zostały wprowadzone języki narodowe i zaistniała pilna potrzeba przygotowania tekstów liturgicznych w języku polskim. W 1970 roku opracowano i zaczęto wydawać mszalik Pan z Wami w języku polskim. Zamawiały go niemal wszystkie polskie parafie w USA i Kanadzie oraz wiele osób prywatnych z Ameryki i innych krajów.

W 2002 roku został dodatkowo opracowany mszalik Pan z Wami w wersji dwujęzycznej, polsko-angielskiej. Wydanie to jest szczególnie przydatne w parafiach, w których zmniejsza się zakres używania języka polskiego w duszpasterstwie i liturgii.

Przez wiele lat w Centrum Liturgicznym były także przygotowywane w języku polskim pomoce homiletyczne dla księży (Słowo i Liturgia), materiały dla duszpasterstwa chorych (List do Chorych), śpiewniki, modlitewniki itd. Była to pomoc szczególnie cenna, gdy kontakty z Polską były utrudnione oraz mniejsze możliwości pozyskiwania tych materiałów przez Internet.

 

OGŁOSZENIA

Drugi tom mszalika Pan z Wami w wersji polsko-angielskiej jest obecnie w druku. Do parafii będzie wysłany bezpośrednio z drukarni 26 lutego, 2015. Gdyby jakaś parafia nie otrzymała mszalików do 15 marca, 2015, to wtedy bardzo prosimy o kontakt z biurem Centrum Liturgicznego. Niekiedy te opóźnienia są z winy poczty, dlatego wcześniej należy sprawdzić, czy przypadkiem przesyłka mszalików nie znajduje się na Waszej poczcie.

*  *  *  *  *

W tym roku liturgicznym teksty Triduum Paschalnego znajdują się w mszaliku, w tomie pierwszym na Wielki Czwartek i Wielki Piątek, a w tomie drugim na Wielką Sobotę. W przyszłym roku liturgicznym (2016) Triduum Paschalne będzie wydane w oddzielnym tomie. Informujemy o tym, ponieważ parafie zamawiające mszalik dwujęzyczny będą musiły złożyć nowe zamówienie Triduum Paschalnego w terminie do końca 15 sierpnia, 2015.

*  *   *   *  *

Mszalik Pan z Wami jest szczegłonie przydatny do pełnego uczestnictwa w liturgii Mszy św. odprawianej w języku polskim lub angielskim.. Jest także bardzo ceniony jako modlitewnik do rozwiju pobożności prywatnej. Posiada bowiem wiele modlitw, które są chętnie odmawiane przez wiernych w domu. W przyszłości zamierzamy rozwijać ten dział.

 

Webmaster: Enifis.pl